“Vefa göstermenin afeti, sözünde durmamaktır.” Gurer’ul-Hikem, 3960 İmam Ali (a.s)

İslam ve Aile Sosyolojisi

İslam ve Aile Sosyolojisi

0.00

Açıklama

Sosyoloji ya da toplum bilim, toplum ve insanın etkileşimi üzerinde çalışan pozitif bilim dalıdır. Bir akademik disiplin olarak sosyoloji, insanların neden ve nasıl bir toplum içinde düzenli yaşadıkları kadar bireylerin veya birlik, grup ya da kurum üyelerinin nasıl yaşadığına da odaklanmıştır. Bu bilimsel dalın uygulamalı sonuçları, uzmanlar tarafından ortaya konulan sosyal koşulları iyileştirmek maksadıyla siyaset ve stratejilerde kendini göstermektedir.
Öte yandan, İslam, bireysel ve toplumsal mutluluğun temini için yaşamın çeşitli boyutlarında kapsamlı programları içermektedir. Bu programlar yalnızca ahirete özgü olmadığından ve dünyevî birçok konuda onlara etkisinden dolayı insanın uhrevî mutluluğu için bazı kuralları ortaya koymaktadır.
Kitapta aile kurumu ve aile ilişkileri arasındaki çeşitli yönler, aile sosyolojisi ve İslamî bakış açısı karşılaştırmalı olarak incelenmiştir. Kitabın yazılmasının temel amacı, aile hakkında sosyolojik perspektif ile İslamî perspektifin karşılaştırılmasıdır.

Ek bilgi

Yayınevi

El-Mustafa

Yazar

Hüseyin Bustan

Boyut

16 x 23

Sayfa Sayısı

295

Çeviren

Zafer Aydaş

Kategoriler: Aile ve Eğitim
Bu ürünü sepete eklediniz: