“Müminin kitabının başlığı ahlakının güzelliğidir.” el-Bihar, 71/392/59 İmam Ali (a.s)

Müslüman Alimlerin Eğitim, Öğretim ve Temelleri Üzerine Görüşleri – 2

Müslüman Alimlerin Eğitim, Öğretim ve Temelleri Üzerine Görüşleri – 2

0.00

Açıklama

Müslüman alimlerin eğitimle ilgili düşünceleri, dikkate değer özelliklere sahiptir. Maneviyatın hakimiyeti ve hayata ahlaki yaklaşım gibi önemli noktalar ona imtiyaz kazandırmaktadır. Özellikle bu ciltte düşüncelerini genişçe işlemeye çalıştığımız Mevlana ve Sadi gibi şairler bu imtiyazların kazanılmasında büyük sağlamışlardır.
Elinizdeki eser bu düşüncelerin aşamalarmın keşfi, eğitimsel düşünce hareketlerinin sınıflandırılması, tahlili ve karşılaştırılması konularındaki boşluğu gidererek derinleşmesine yardımcı olmaya çalışmaktadır. Yine bu seri ile İslami eğitim sisteminin oluşması ve pratik anlamda uygulanması amacına katkı hedeflenmektedir. Zira insan hayatının her alanı hakkında en isabetli görüş sahibi olan yüce İslam dini, en fazla eğitim alanı üzerinde durmuş, Müslüman alimler de bu konu hakkında eşsiz eserler kaleme almıştır.
Ayrıca böyle araştırmalar yoluyla Müslümanların eğitimle İlgili düşünce tarihlerinın kuvvetli ve zayıf noktalarına ulaşılabilir ve Islami düşüncenin geleceğinin temelleri atılırken bunlardan dersler ve ilhamlar alınabilir.

Ek bilgi

Yayınevi

El-Mustafa

Yazar

Ali Naki Fakihî

Boyut

16 x 23

Sayfa Sayısı

495

Çeviren

Nurcan Altun

Bu ürünü sepete eklediniz: