Yiyeceklerinizi ölçün, şüphesiz bereket ölçülen yiyecektedir. el-Kafi, 5/167/2. Hz. Muhammed (s.a.a)

Gadir-i Hum

Gadir-i Hum

Açıklama

1941 yılında Antakya’da doğdum. Öğrenimimi Antakya’da tamamladıktan sonra 1973 yılında ailemle birlikte Almanya’ya gittim. Almanya’da bulunduğum süre içerisinde, Ehl-i Beyt’i ve onların İslâm dinindeki üstün konumlarını merak ederek, değişik eserlerden faydalanma imkânına kavuştum.

Özellikle yüce dinimiz İslâm’ın biz inanan insanlara gösterdiği aydınlık yolu seçmek ve İslâm’ın sönmeyen ışığını inananlarla paylaşmak amacıyla, değişik görüşlerdeki sayısız eserlerden yararlandım. Kaleme aldığım bu eser, sözünü ettiğim birikimin bir göstergesidir. Yüce peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.a) özü ve soyu olan Ehl-i Beyt’in haklılığı ve İmam Ali b. Ebi Talib’in (a.s), Hz. Peygamber’den sonra vasi tayin edildiğine ilişkin görüşleri değişik kaynaklardan deliller sunarak, yanlış anlaşılmaları ve yanlı düşünceleri bertaraf etmek istedim.

Yaşadığımız evrende, dinimizin gerektirdiği üstün fazilet ve erdemlilik ilkesiyle yola çıkarak, yararlı bir eser sunduğum kanaatindeyim.

Eserimde ele aldığım vaka; dinimizin kemale erdiği noktada da çok önemlidir. İster Gadir-i Hum, ister el-Ğadir diye adlandırılmış olsun; önemli olan eserimin adını da taşıyan “el-Ğadir” olayının spekülasyonlarına son vermesi ve yüce dinimiz İslâm’ın gösterdiği aydınlığın biz inananlara yansımasıdır.

Ek bilgi

Yayınevi

Kevser

Yazar

Şeyh Safaaddin Aksoy

Boyut

13, 5 x 21

Sayfa Sayısı

203

Kategoriler: Siyer ve Tarih
Bu ürünü sepete eklediniz: